Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tuesday, 11 October 2016

Czym nawilżać skórki wokół paznokci? 3 z 6 niezawodnych produktów z różnych półek cenowych. Część 2.

Jeśli nie czytałaś poprzedniego posta, to zachęcam od rozpoczęcia lektury właśnie tam: Koniec z zadziorkami! Czym nawilżać skórki wokół paznokci? 3 z 6 niezawodnych produktów z różnych półek cenowych. Część 1. 
Dziś przedstawiam zatem kolejną "trójkę"świetnych produktów, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Być może masz je w domu, a nie wiesz, że możesz je wykorzystać również w celu nawilżenia skórek wokół paznokci. Jesień to idealny czas, by przypomnieć sobie o pielęgnacji. 


Oliwa z oliwek i olej rycynowy

  


Która z nas nie ma oliwy z oliwek w swojej kuchni? Używamy jej do sałatek, do smażenia, do maseczek na twarz, czy na włosy. U mnie stosowanie oliwy z oliwek ma wyłącznie charakter kosmetyczny, gdyż do jej smaku jeszcze się nie przekonałam. W swoim składzie posiada witaminę młodości- E, oraz takie witaminy jak A, D, K, F. Witaminy te znajdujemy w innych preparatach do paznokci, które stosujemy na co dzień. Skoro tak, to dlaczego nie nawilżać nią skórek wokół paznokci (oraz całych dłoni)?!

Zanim zaczęłam stosować olej kokosowy na noc, kilka kropli oliwy z oliwek lub oleju rycynowego dodawałam do zwykłego kremu do rąk, dokładnie wsmarowywałam mieszankę w dłonie i tak kładłam się spać. Efekt nawilżenia, który osiągałam również był zadowalający. Dbaj o to, by oliwa z oliwek, którą wybierasz m.in. do tego celu, była dobrego gatunku.


Olej rycynowy, podobnie jak olej kokosowy czy oliwa z oliwek, posiada wiele zastosowań- tym razem wyłącznie w kosmetyce i medycynie- nie w kuchni! Możesz dodawać kilka kropli olejku do kremu do rąk na dzień lub na noc, jak również nakładać na brwi i rzęsy, jako odżywkę przyciemniającą i zagęszczającą. Gwarantuję Ci, że efekt nawilżenia szybko się pojawi. Olej rycynowy jest chyba najbardziej rozpowszechnionym olejem wśród osób z blogsfery ;). W swój olej zwykle zaopatruję się w sklepie zielarskim. Olej rycynowy kosmetyczny (cena- ok. 10 zł/100 ml).

Zarówno oliwę z oliwek, jak i olej rycynowy z powodzeniem można wykorzystać do olejowania paznokci na ciepło. Wystarczy podgrzać ciecz np. w kąpieli wodnej i moczyć paznokcie przynajmniej raz dziennie przez kilkanaście minut.


Maść ochronna z witaminą A

  To najtańsza, z powyższych opcji, maść, którą możesz zakupić w aptece. Podobnie jak pozostałe produkty, maść ochronna z witaminą A ma wiele możliwości. Warto ją mieć w torebce nie tylko ze względu na zamiennik kremu do rąk, ale i popękane usta, podrażnienia itd.. Lista dobroczynnych właściwości tej maści praktycznie nie ma końca. 
Jeśli zatem chcesz rozpocząć przygodę z pięknymi dłońmi i skórkami wokół paznokci, możesz zacząć od zakupu właśnie tego produktu. Aby osiągnąć najlepszy rezultat, dobrze również posiadać bawełniane rękawiczki do pielęgnacji dłoni, które założysz na noc zaraz po aplikacji maści (warto nałożyć większą porcję maści). Maść ta zmiękcza i skutecznie nawilża dłonie oraz skórki wokół paznokci. Jej konsystencja jest dosyć tłusta, dzięki czemu dobrze zabezpieczy dłonie również przed mrozem. 

O maści z witaminą A zapomniałam ostatnimi czasy. Przypomniała mi o nich jedna z czytelniczek bloga, za co bardzo jej dziękuję, ponieważ to jedna z najtańszych alternatyw dla suchych i pozadzieranych skórek, którą, tym samym, bardzo Ci polecam :). Maść ochronna z witaminą A (cena- ok. 4zł/25g).

Czy któryś z przedstawionych przeze mnie produktów jest Ci znany w kosmetyce? Jak nawilżasz skórki wokół paznokci i dbasz o swoje dłonie? Podziel się swoimi sposobami poniżej. 

No comments:

Post a Comment

Spodobał Ci się post? Skomentuj...

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję :)